Домашен Ајвар

100% природна мешавина од висококвалитетени печени пиперки, модар патлиџан и зачини, обработени на начин да го дадат препознатливиот вкус на ВаВа ајварот. Ова традиционален специјалитет е совршен додаток на паста, месо, или едноставно намачкан на леб. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси. Во зависност од вашите преференци, ајварот е достапен во блага и лута варијанта.

Домашна Лутеница

Овој традиционален македонски производ се подготвува по домашен рецепт од црвени печени пиперки, моркови и сос од свежи домати, што го прави овој производ единствен на пазарот во својот богат и незаборавен вкус. Лутеницата има широка употреба во секоја кујна, одлично одговара како додаток на месо од скара, сос или пак паста. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси.

Бонбонки со сирење

Овие слатко лути cherry пиперчиња се полнети со кремасто сирење и се идеални како предјадење, закуска или како додаток на секое јадење.

Пиперките со сирење се приготвени од закиселени пиперки кои својата богата арома ја пренесуваат на кремастото сирење со кое се наполнети. Тиквиците и модрите патлиџани се печени на скара и потоа маринирани во сончогледово масло, лук и магдонос. Прочуеното македонско јадење тавче гравче го изработуваме од најдобриот грав со традиционална мешавина на зачини со што ви овозможуваме да уживате во него во секое време.

Црвена cherry бонбонка со сирење

Нето:
550 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Бонбонка пиперка, сирење, сол, сончогледово масло, зачини

Бонбонка со сирење

Нето:
550 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Бонбонка пиперка, сирење, сол, сончогледово масло, зачини

Гамба со сирење

Нето:
550 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Гамба пиперка, сирење, сол, сончогледово масло, зачини

Сомборка со сирење

Нето:
550 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Сомборка пиперка, сирење, сол, сончогледово масло, зачини

Потпечени тиквици

Нето:
530 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Потпечени тквици, лук, магдонос, сол, киселина, сончогледово масло, вода

Потпечен модар патлиџан

Нето:
530 g.
Тип на пакување:
T- 580;
Состав:
Потпечен модар патлиџан, лук, магдонос, сол, киселина, сончогледово масло, вода

Гравче тавче

Нето:
930 g. 520 g.
Тип на пакување:
T-1000; T- 580;
Состав:
Грав, кромид, сушени пиперки, лук, зачини, минт, сол, сончогледово масло