Домашен Ајвар

100% природна мешавина од висококвалитетени печени пиперки, модар патлиџан и зачини, обработени на начин да го дадат препознатливиот вкус на ВаВа ајварот. Ова традиционален специјалитет е совршен додаток на паста, месо, или едноставно намачкан на леб. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси. Во зависност од вашите преференци, ајварот е достапен во блага и лута варијанта.

Домашна Лутеница

Овој традиционален македонски производ се подготвува по домашен рецепт од црвени печени пиперки, моркови и сос од свежи домати, што го прави овој производ единствен на пазарот во својот богат и незаборавен вкус. Лутеницата има широка употреба во секоја кујна, одлично одговара како додаток на месо од скара, сос или пак паста. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси.

Бонбонки со сирење

Овие слатко лути cherry пиперчиња се полнети со кремасто сирење и се идеални како предјадење, закуска или како додаток на секое јадење.

Македонскиот регион е исто така значаен производител на високо квалитетно овошје, кое што свежо или преработено се извезува ширум светот. За производство на нашите производи ги селектиравме највкусните плодови и ги претворивме во вкусен компот, слатко и џем. Овошните џемови и слатка не се ништо повеќе од свежи овошни плодови кои се конзервирани во сопствениот природен шеќер, вода, малку лимонска киселина и шеќер.

Мармалад од шипки

Нето:
430 g.
Тип на пакување:
T-370;
Состав:
Шипки, шеќер, лимонска киселина

Мармалад од тиква

Нето:
430 g.
Тип на пакување:
T- 370;
Состав:
Тиква, суво грозје, портокал, шеќер, лимонска киселина

Мармалад од праска

Нето:
430 g.
Тип на пакување:
T- 370;
Состав:
Праска, шеќер, лимонска киселина

Мармалад од сливи

Нето:
430 g.
Тип на пакување:
T- 370;
Состав:
Црни сливи, шеќер, лимонска киселина

Мармалад од смоква

Нето:
430 g.
Тип на пакување:
T- 370;
Состав:
Смоква, шеќер, лимонска киселина

Нето:
Тип на пакување:
Состав: