Домашен Ајвар

100% природна мешавина од висококвалитетени печени пиперки, модар патлиџан и зачини, обработени на начин да го дадат препознатливиот вкус на ВаВа ајварот. Ова традиционален специјалитет е совршен додаток на паста, месо, или едноставно намачкан на леб. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси. Во зависност од вашите преференци, ајварот е достапен во блага и лута варијанта.

Домашна Лутеница

Овој традиционален македонски производ се подготвува по домашен рецепт од црвени печени пиперки, моркови и сос од свежи домати, што го прави овој производ единствен на пазарот во својот богат и незаборавен вкус. Лутеницата има широка употреба во секоја кујна, одлично одговара како додаток на месо од скара, сос или пак паста. Не содржи глутен, вештачки бои и конзерванси.

Бонбонки со сирење

Овие слатко лути cherry пиперчиња се полнети со кремасто сирење и се идеални како предјадење, закуска или како додаток на секое јадење.

Растителните намази на Ва- Ва се произведуваат по традиционални рецепти од внимателно одбрани зеленчуци. Сите производствени процеси се насочени кон задржување на вистинскиот вкус на домашно приготвена храна без употреба на вештачки додатоци. Намазите Ва- Ва се одлични како додаток на месо, тестенини, како мезе или едноставно намачкани на леб.

Малиџано

Нето:
540 g.; 300 g.
Тип на пакување:
T- 580; Т-314
Состав:
Печена зелена пиперка, печен модар патлиџан, сенф, лук, сончогледово масло, сол, зачини

Ајвар со сирење

Нето:
550 g.; 300 g.
Тип на пакување:
T- 580; Т-314
Состав:
Печена црвена пиперка, печен модар патлиџан, сирење, сол, сончогледово масло, зачини

Домашен ајвар- благ и лут

Нето:
540 g.; 300 g.
Тип на пакување:
T- 580; Т-314
Состав:
Печена црвена пиперка, печен модар патлиџан, сол, сончогледово масло, зачини

Домашна лутеница

Нето:
550 g.; 310 g.
Тип на пакување:
T- 580; Т-314
Состав:
Печена црвена пиперка, сос од свежи домати, морков, лук, магдонос, феферони, сончогледово масло, сол